Техпаспорт БТІ на багатоквартирний житловий будинок — це поверховий план будівлі з урахуванням всіх житлових і технічних поверхів. Отримують цей документ по закінченню будівництва багатоквартирного будинку.
інформація про забудовника, дата закінчення будівництва.
У разі, якщо в будинку виконується
капітальний ремонт, на будівлю видають новий технічний паспорт, який враховує цей ремонт;
параметри будівлі — висота, площа, кількість поверхів;
особливості конструкції будинку — технології, що використовуються при зведенні, конструкційні матеріали будівлі;
плани кожного житлового і технічного поверху, покрівлі та фундаменту.
Виготовлення технічного паспорту на багатоповерховий будинок — задача забудовника. Без цього документа неможливо введення будинку в експлуатацію. І, як результат, без технічного паспорта на будинок не можна отримати права на будівлю і продати квартири. На підставі техпаспорту на будинок також оформляють технічний паспорт на квартиру.
У техпаспорт на будинок вносять дані про опалювальні системи будівлі — це допоможе мешканцям оформити субсидію або розрахувати індивідуальний тариф. Також технічний паспорт на багатоповерховий будинок знадобиться мешканцям при реконструкції або переплануванні приміщення, для розробки проектної документації на будівельні роботи. В цьому випадку власник має пред'явити технічний паспорт на квартиру і загальний технічний паспорт.
Виготовлення технічного паспорта на багатоповерховий будинок відбувається в БТІ. Щоб отримати технічний паспорт, потрібно надати набір технічної та юридичної документації: план будівлі, акт про завершення будівельних робіт, відомості про компанію забудовника. Найчастіше забудовник також оформляє технічний паспорт на нежитлові приміщення біля будинку — гаражі, прибудови тощо.
Після подачі документів на виготовлення технічного паспорту на багатоповерховий будинок , співробітники бюро повинні провести технічну інвентаризацію. Для цього на об'єкт виїжджають експерти по замірамі, які проводять експертизу багатоквартирного будинку і складають акт про перевірку. Саме на підставі цих вимірів і наданих документів виготовляють технічний паспорт.
Як правило, отримання техпаспорту на будинок — складний і тривалий процес, що забирає багато сил і часу.
Звичайно, ви можете оформити Техпаспорт на багатоквартирний житловий будинок самі. Та чи варто?
У LexStatus з гордістю говорять про те, що з нами працюють кращі з кращих. Ми ретельно підходимо до відбору фахівців, тому кожен співробітник LexStatus — професіонал своєї справи. У нас працюють кращі:
Інженери
Архітектори
Землевпорядники
Проектанти